Chcesz być FIT - wybierz rower


Przyznaję się, zaczęłam jeździć na rowerze bo chciałam poprawić sylwetkę, wzmocnić mięśnie i zrzucić kilka zbędnych kilogramów. I wiecie co, to właśnie tak działa! Od czasu, gdy pokochałam rower widzę ogromną różnicę (również psychiczną, bo regularna jazda poprawia mój nastrój, rozładowuje napięcie i stresy) i nie zamierzam przestać. Chcesz być fit? Musisz przeczytać dalej...

1. Fit, to nie tylko zgrabna sylwetka i zdrowa dieta. To także dobre samopoczucie. Badania podają, że regularna jazda na rowerze dodaje nawet do 20% więcej energii, jednocześnie obniżając poziom zmęczenia o 65%. Sprawdziłam i to prawda. Jazda na rowerze pozwala rozładować stres i zbędne napięcia. Przestajemy myśleć o problemach i można się poczuć naprawdę wolnym. Po godzinie pedałowania endorfiny dają o sobie znać i od razu poczujecie się odprężeni i pełni sił.

2. Zbawienny wpływ na sylwetkę. O zaletach w tej kwestii nie muszę chyba przekonywać. Jazda rowerem wpływa na całe ciało. Podczas jazdy najmocniej pracują dolne partie mięśni – pośladki, uda, łydki, ale także napinają się mięśnie brzucha, dając widoczne efekty i stale pracują ramiona i mięśnie rąk. Choć moje ramiona zawsze były szczupłe, to rower je bardziej wysmuklił i pomógł ładnie wyrzeźbić. Panie z pewnością się ucieszą, że jazda rowerem nie powoduje nadmiernego rozrostu mięśni (to trening aerobowy, nie siłowy) ale znacząco wysmukla biodra i nogi. Nie zapominajcie też o mięśniach pleców. Jazda rowerem wzmacnia także tę część ciała, odpowiadająca za posturę.

3. Pedałowanie przyspiesza metabolizm. W trakcie godzinnej jazdy, w zależności od jej intensywności, można spalić od 300-500 kalorii. Metabolizm mocno przyspiesza jeszcze po zakończonym treningu i nawet, gdy nie czujecie, organizm chudnie.

4. Mocne serce i lepsza kondycja. Regularne uprawianie tego sportu poprawia wydolność tlenową i krążenie. Rowerzyści są lepiej zahartowani i bardziej odporni na infekcje. Ich serca są mocniejsze i spada ryzyko występowania żylaków.

5. Stawy w lepszej formie. Wybierając przejażdżkę rowerem unikasz obciążania stawów, dlatego lekarze zalecają taki ruch nawet osobom otyłym lub ze zwyrodnieniami stawów.W pozycji siedzącej dolne partie są równomiernie obciążone ciężarem i unikamy przeciążeń, przeciwnie niż podczas biegania. Korzystając z przerzutek można odpowiednio dobrać obciążenie i nawet długotrwały wysiłek nie musi przemęczać.

6. Oszczędność. Nie macie czasu na codzienny sport? Zamieniając samochód na rower dostajecie codzienną porcję ruchu. W dodatku zaoszczędzicie na paliwie lub biletach i nie będziecie się denerwować staniem w korkach, spóźnieniem do pracy czy szukaniem miejsca parkingowego, a tego przecież nie znosimy!


 źródło zdjęć:  www.pinterest.com

0 komentarze :

Prześlij komentarz